Ako je možné ušetriť?


1. Zmeniť dodávateľa

 • Aby ste mohli ušetriť, stačí prejsť od súčasného dodávateľa energií k Energie2. Tento proces je čisto administratívny, vybavíme ho zadarmo za Vás. Stačí, aby ste nám dali vedieť písomne alebo telefonicky, že o zmenu máte záujem. My Vám vysvetlíme všetky detaily.   
 •  

2. Neplytvať

 • Netreba hneď nakupovať chladničky A+++, ak chcete šetriť. Je to o drobných úkonoch, ktoré Vás nestoja takmer žiadnu námahu a môžu vám po troškách ušetriť peknú sumu: 

  - nenechávajte zbytočne svietiť,  
  - vykurujte a vetrajte rozumne,  
  - neplytvajte studenou ani teplou vodou 
  - nesprchujte sa hodinu  
  -  buďte vnímaví a sami prídete na to, kde sa vo vašej domácnosti či kancelárií dá šetriť 

  Celé je to o dvoch veciach: je to o vašich peniazoch a o zodpovednom prístupe k energiám. Náš príliš spotrebný spôsob života je energeticky veľmi náročný. Snažme sa pristupovať k spotrebe tak, aby budúce generácie nemali kvôli nášmu plytvaniu hlavy v smútku.
 •  

3. Mať úsporné spotrebiče

 • Energetické štítky sú už dlho používaným nástrojom, ktorý má pomôcť zákazníkom v rozhodovaní pri nákupe elektrospotrebičov. V rámci projektu Come On Labels, na ktorom sa podieľa trinásť európskych štátov, bolo skontrolovaných takmer 300 obchodov, aby sa ukázalo, ako sú na tom s prístupom k informáciám na štítkoch spotrebitelia v skutočnosti. Výsledky ukazujú, že správne bola v navštívených obchodoch energetickým štítkom označená len o málo viac ako polovica produktov (54%). 
 •  

4. Využívať prírodné zdroje

 • Obnoviteľné zdroje energie sa prirodzene obnovujú v priebehu ich využívania. Jedná sa o energetické toky, ktoré sa prirodzene vyskytujú v blízkosti zemského povrchu, zásoby, ktoré sa obnovujú aspoň tak rýchlo, ako sú spotrebúvané. V ich čerpaní možno pokračovať ďalšie miliardy rokov, napríklad kým bude svietiť Slnko, kým bude fúkať vietor, kým budú rieky tiecť a kým bude Zem vydávať svoje geotermálne teplo.
  V roku 2006, približne 18 % celkovej svetovej spotreby energie pochádzalo z obnoviteľných zdrojov energie.